Historie

Klub vznikl v roce 2000 a založení bylo iniciováno KONTAKTEM bB, který při svých střediscích podporoval vznik sportovních klubů s regionální působností orientovaných více na sportovní program pro osoby s postižením. Hlavní zakladatelskou osobností brněnského programu je Roman "Doudy" Vojáček, který byl dlouholetým předsedou klubu. Specifickou podobu klubu i brněnskému plavání vetkly dvě dlouholeté pracovnice střediska Brno KONTAKTU bB: Jana Čevelová (Nastoupilová) a Iva Tesařová. SK KONTAKT BRNO z. s. se dodnes k tomuto původu hlásí, úzce spolupracujeme s Plaveckou akademií bez bariér KONTAKTU bB.

V době založení klubu tvořili většinu jeho členů plavci v dětském věku. Dnes již tyto děti odrůstají dětským střevíčkům, přechází mezi juniory a dospělé a potěšitelné je, že díky bohaté a atraktivní činnosti v Brně se dětský prostor plní novými adepty. Největšího úspěchu v dosavadní historii klubu dosáhla plavkyně Petra Hrabinová, která se zúčastnila Letních paralympijských her v Aténách 2004 a MS v Durbanu 2006 a na obou závodech plavala finále prsařské stovky. V současné době mezi nejlepší plavce patří Dominika Míčková, která se pravidelně umisťuje na medialových příčkách nejen v Česko-slovenském poháru, ale získala také stříbro v prsařské 50 m trati na ME v Dublinu 2016 a v roce 2021 se účastnila odložených paralympijských her v Tokiu. 

Předsedou klubu je Jan Drobný, našim nynějším pověřeným předsedou je Jan Sommer. Druhou pracovnicí klubu je Kateřina Chalupová a nově také výše zmíněná Dominika Míčková. Na chodu klubu se členstvím ve zvolených orgánech podílejí také další plavci klubu a jejich rodiče.

SK KONTAKT BRNO je členem Českého PARA sportu a zároveň je také začleněn do Brněnského tělovýchovného sdružení, který je regionálním zástupcem České unie sportu.


© 2016 SK KONTAKT BRNO, Všechna práva vyhrazena. Kontaktní údaje: e-mail: skkb@sk-kb.cz, tel.: +420 602 661 370 (Kateřina Chalupová) a +420 724 372 773 (Jan Sommer)
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!