KEMP STRAKONICE

Jedná se o letní para plaveckou 3 týdenní intenzivní akci pořádanou nepřerušeně od roku 1993 ČESKÝM PARA PLAVÁNÍM. Každý týdenní turnus se na akci sejde kolem 50 plavců s různou mírou a typem zdravotního postižení a také na různé plavecké úrovni (pravidelně se zde setkávají začínající para plavci s plavci, kteří reprezentují nebo reprezentovali ČR na paralympiádách). KEMP je dlouhá léta pravidelnou součástí července pro plavce, personál i dobrovolníky našeho klubu.

V průběhu týdne zde plavci absolvují celkem osm plaveckých lekcí, které jsou uskutečňovány dvoufázově (plave se dopoledne i odpoledne). Z pohledu plavce je tato událost specifická také tím, že plaveme na padesátimetrovém venkovním bazénu a to téměř (snad kromě bouřky) za jakéhokoliv počasí. V pátek pak účastníci dostanou vždy možnost uplatnit své nově nabité zkušenosti v závodech a odpoledne si mohou plavci vyzkoušet zahrát v týmech vodní para pólo. Ke Strakonicím patří také suchozemské pohybové aktivity, např. každý ročník provází určitá taneční sestava na zvolenou skladbu, kterou se plavci ale i personál během týdne učí a poté ji všichni společně předvádějí v pátek před závody. Spolu s jógovým cvičením před nebo po tréninku ve vodě tyto aktivity dobře doplňují plaveckou výuku. A protože se přeci jen nedá stále pouze plavat, je na této akci také spousta příležitostí k navazování nových přátelství a spoustě dalších společných zážitků.


Více o akci lze nalézt zde: ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ - KEMP STRAKONICE

© 2016 SK KONTAKT BRNO, Všechna práva vyhrazena. Kontaktní údaje: e-mail: skkb@sk-kb.cz, tel.: +420 602 661 370 (Kateřina Chalupová) a +420 724 372 773 (Jan Sommer)
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!