Plavecké léto

Plavecké léto je dlouhá léta pravidelnou součástí července pro plavce, personál i dobrovolníky klubu. V roce 2017 se uskuteční už o 25. ročník této neodmyslitelné součásti prázdninového programu nejen pro členy našeho SK KONTAKT BRNO. Akci pořádá Plavecká akademie bez bariér KONTAKTu bB vždy v první polovině prázdnin, pobyt je rozdělen do tří týdenních bloků.

V průběhu týdne zde plavci absolvují celkem osm plaveckých lekcí, které jsou uskutečňovány dvoufázově (plave se dopoledne i odpoledne). Z pohledu plavce je tato událost specifická také tím, že plaveme na padesátimetrovém venkovním bazénu a to téměř (snad kromě bouřky) za jakéhokoliv počasí. V pátek pak účastníci dostanou vždy možnost uplatnit své nově nabité zkušenosti v závodech. Ke Strakonicím patří také pohybové aktivity, které doplňují plavecké lekce a v jejich rámci i taneční kreace na zvolenou skladbu.

A protože se přeci jen nedá stále pouze plavat, je na této akci také spousta příležitostí k navazování nových přátelství a spoustě dalších společných zážitků.

Letos, tedy v roce 2017, Plavecké léto proběhne v období od 9. do 29. července a jako obvykle se sejdeme ve Strakonicích. V tomto roce zde prožije část svého léta celkem 125 plavců, z našeho sportovního klubu to bude 39 účastníků.